Postavy_Aang

27. února 2016 v 12:22 | Avatarka


Aang-

Aang byl celých 100 let zmrzlí v ledovci. Musí se naučit všechny 4 živly- voda, země, oheň a vzduch, a porazit tak Pána ohně Ozaie a nastolit ve světě mír. Aang je jedním z mála Avatarů, kterým byla ukázána technika ovládání energie a tak může ovládat energii druhých, a zbavit je jejich vládnutí, od Aanga se tuto techniku naučí Korra.


Katara-

Kataře je 14 let, a je vládkyně vody (krve) z jižního vodního kmene. Na jižním polu žila spolu s jejím bratrem Sokkou. Katara byla vychovávaná její babičkou Kannou, protože její maminka zemřela při nájezdech Národa ohně. Je jednou z nejlepších vládkyn vody, a má schopnost léčení ran pomocí ovládání vody, tuto moc mají opravdu málo vládců vody.


Sokka-

Sokkovi je 15 let, a žádný živel neovládá. Chtěl být vždy statečný a vynikajícím bojovníkem a vojvůdcem jako jeho otec Náčelník Hakoda. Sokka ze začátku neměl rád Aang, když se poprvé poznali tak ho považoval i za špioná Národa ohně.


Toph-

Toph Beifongová je jedna z největších vládců země (kovu) Toph když se narodila tak byla slepá, ale to jí hodně pomohlo v ovládání země. Ovládání země se naučila od zemních krtků. Je taky známá jako "Slepá banditka" tak si říkala při soutěži Kamenování.


Zuko-

Zuko je syn Pána ohně Ozae. Jeho otec ho vydědil, aby našel Avatara. Zuko hledal Avatara v knize 1 a 2, potom ve 3 zjistí, že jeho pravím osudem je, aby Aangovi pomohl jeho otce porazit. Zuko má taky sestru Azulu, která celou válku stála za otcem.


Appa-

Appa je vzdušný bizon, a je průvodcem na cestách Avatara Aanga. Appa je taky poslední vzdušný bizon. Jeho zvířecí kamarád je Momo. Díky to mu, že Appa umí létat, tak je dopravním prostředkem na Aangovích cestách. Také má na těle šipky jako Aang.


Momo-

Moma našli v Vzdušném chrámu, a od té doby je společník Aanga a ostatních. Je moc chytrý, ale nerozumí lidské řeči :) Je to krásný lemur a také má moc rád Appu. Když Moma poprvé uviděli, tak Aang ho chtěl chytit, aby byl jeho nový mazlíček, a Sokka aby ho snědl. ;)


Suki-

Suki je vůdkyně skupiny ženských bojovnic- Bojovnice Kyoshi. Žily na poloostrově Kyoshi, kde se narodila Avatarka Kyoshi. Když poprvé viděla Avatara Aanga a jeho partu, tak se zamilovala do Sokka. Suki není obyčejná holka, je opravdu chytrá bojovnice..


Iroh-

Iroh je milovník čajů, hry Pajšo a dává mnoho moudrých rad. Je prvorozený syn pána ohně Azulona, a starší bratr Ozae. Jako jediný obléhal 600 dní Ba sing se, ale když jeho syn Luten zemřel, tak Ba sing se opustil. A je Velmistrem prastarého řádu Bílého Lotosu.


Azula-

Azula je velkou vládkyní ohně, díky své chladnokrevné povaze má její oheň modrou barvu. Ale také umí dobře ovládat blesky. Je opravdu velice chytrá, a když něco chce dostane to. Myslí si, že její matka jí neměla ráda a považovala jí za stvůru. Azula je pojmenována po jejím dědečkovi Azulonovi.

Ty Lee-

Veselá a energická dívka (přesný opak Mai), která doprovází Azulu na cestách (později Avatara). Je nadaná akrobatka a své nepřátele ochromuje úderem do různých částí těla. Než se přidala k Azule a Mai, tak pracovala v cirkusu.


Mai-

Znuděná slečna, která doprovází Azulu a Ty Lee. Ale později se prohlubuje její vztah k Zukovi, takže je na straně Avatarem. Neumí ovládat žádný element, bojuje pomocí různých nožů a ostří, které má důmyslně zapracované do svého obleku.


Ozai-

Ozai je otcem Azuly a Zuka. Je pánem ohně díky, přesvědčení svého otce Azulona, že Iroh po smrti Lutena ztratil svůj zápal. Ozai chtěl celou dobu "ovládnout" svět.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama